اجاره سند برای دریافت وام

آخرین بروزرسانی: 1 اسفند , ۱۳۹۷

اجاره سند برای دریافت وام

 

هستند افرادی که به دلایل گوناگون درصدد دریافت تسهیلات از منابع بانکی دولتی یا غیر دولتی می باشند. از این گروه، تعداد کسانی که ضمانت کافی برای ارائه به بانک ها را در اختیار ندارند کم نیست. یکی از راه های مرسوم تهیه ضمانت ملکی از شرکت های واسطه ای است که به همین منظور فعالیت می نمایند.

این روزها اگر نیازمندی روزنامه ها مانند همشهری را ورق بزنید و یا در بخش جستجوی سایت گوگل کلمه (سند اجاره ای) و یا (اجاره سند برای دریافت وام) را تایپ کنید؛ آگهی های بسیاری می بینید که افراد و شرکت ها با گرفتن درصد هایی حاضر به اجاره سند ملکی خود به افراد می شوند. (سند اجاره ای به مدت پنج سال برای تسهیلات بانکی به مبلغ کارشناسی 950 میلیون تومان، قیمت توافقی، شماره تماس…)، (تهیه سند برای وام شما) ، (اجاره سند از 10 میلیون تا میلیارد فوری با تامین ضامن و کارمزد مناسب….)

روی دیوار ورودی پاساژ یاس در شمال میدان هفتم تیر، کمی مانده به درهای شیشه ای، برگه سفید رنگ خط داری درست شبیه برگه های دفترچه های مشق نصب شده است که روی آن نوشته شده: (به یک سند برای اجاره نیازمندیم، شماره تماس…)

در تماس با این شماره تلفن: خانم پشت خط تلفن صدایی نازک ولی به نظر خسته دارد، می گوید سندی احتیاج دارد که حداقل 200 میلیون تومان قیمت داشته باشد و ادامه می دهد: (سند شما را فقط دو سه ماه احتیاج دارم ولی پول زیادی ندارم؛ شریک شوهرم کلاه مردم را برداشت و خودش فرار کرد و حالا شوهرم افتاده زندان، همه چیزمان را فروختیم اما هنوز مشکل داریم، هر جور شده می خواهم بیارمش بیرون تا شاکی ها را راضی کند، به خدا دو تا بچه دارم و دست تنها هستم) او با بغض ادامه می گوید: (قاضی پرونده گفته باید 200 میلیون سند ببرم تا آزادش کنند اما تا حالا هر کجا بگید رفتم ولی سند نتوانسته ام پیدا کنم هیچ کس راضی نمی شود برای زندانی سند بگذارد هرکسی هم راضی می شود سفته و چندین میلیون تومان پول می خواهد که من ندارم)
مشکل پیدا کردن سند این روزها نه تنها مشکل این زن که به چالشی رایج برای بسیاری از افراد جامعه تبدیل شده است و برای هرکاری از آزاد کردن زندانی گرفته تا دریافت بورسیه تحصیلی، وزیرا، گرفتن وام بانکی و… سند لازم است.
در تماس با یکی دیگر از متقاضیان دریافت سند: پشت تلفن با صدای گرفته و از خواب بیدار شده می گوید:(آگهی اجاره سند برای چند ماه پیش بود اما در نهایت نتوانستم سند پیدا کنم، برای زدن شرکت و راه اندازی کار می خواستم، وام بگیرم اما به هر دری زدم در نهایت نشد من هم بی خیال شدم) او می گوید: (البته سند بود ولی باید کلی پول برای اجاره اش پرداخت می کردم از طرفی هم باید کلی سود بانکی می دادم به همین خاطر صرف اقتصادی نداشت و زدن شرکت را بوسیدم گذاشتم کنار)
در تماس با یکی از شرکتهای اجاره سند: خانم پاسخ گوی تلفن که دوست ندارد نام خود را اعلام کند، درباره جزییات کار شرکت هایی که سند و ضامن اجاره می دهند، می گوید: (پیدا کردن سند ملکی برای گرو گذاشتن و در رهن بردن) برای بسیاری از افراد تقریبا غیرممکن است به همین خاطر شرکت هایی مثل ما راه اندازی شده اند تا تامین سرمایه و اسناد لازم را برای افراد برعهده بگیرند. او با اشاره به اینکه شرکت آن ها چندین سال است این کار را انجام می دهد و از بانک مرکزی مجوز قانونی دارند، می گوید: البته بسیاری از شرکت هایی که آگهی می دهند و سند اجاره می دهند هیچ مجوزی ندارند و فقط به فکر پر کردن جیب خود هستند ولی شرکت هایی مثل ما تا از دو طرف ( کسی که می خواهد سند اجاره کند و کسی که می خواهد سند اجاره بدهد) مطمئن نشوند، کاری پیش نمی برد و افراد را به هم معرفی نمی کند. این کار بسیار حساس است وقتی کسی سند ملکی برای اجاره می آورد اول از سازمان اسناد و املاک استعلام می کنیم تا سند درست باشد و در طرف مقابل هم تا افراد سفته و ضمانت نامه های لازم را برای پرداخت وام نیاورند به کسی معرفیشان نمی کنیم.

در واقع شرکت های اجاره سند نقش (واسطه) را دارند و با اجاره سند از دیگران آن را با گرفتن درصد به نفر بعدی اجاره می دهند

در تماس با یکی دیگر از شرکتهای اجاره سند: کارمند پاسخ گوی تلفن می گوید (ما کاتالیزور هستیم باید علاوه بر پیدا کردن مشتری، رضایت افراد را هم برای اجاره دادن سندهای ملکیشان جلب کنیم. ماشالله در این کشور افرادی که تعدادی سند در گاوصندوق هایشان دارند و خاک می خورد زیاد است فقط باید اعتماد این افراد را جلب کرد).

اجاره سند برای دریافت وام

در سایت یکی از شرکت های اجاره سند برای تشویق افراد به اجاره سند ملکی خود نوشته شده: از سند منزل خود نیز درآمد کسب کنید و… نظر به شرایط
اقتصادی کشور و افزایش روز افزون هزینه ها، بهترین راهکار برای پوشش هزینه ها و جلوگیری از کاهش سطح رفاه خانواده، بهره گیری از تمام سرمایه های منقول و غیر منقول جهت افزایش درآمد است که یکی از این منابع جهت کسب درآمد اسناد مالکیت منزلی است که در آن ساکن هستید و اکثر افراد جامعه از نحوه بهره مندی از مزایای آن بی اطلاع هستند.

 مشاور هونام

چه مواردی در زمان اجاره دادن یا اجاره کردن سند باید رعایت کرد؟

مشاور هونام

دسترسی به اطلاعات این بخش مختص اعضاء سایت هونام می باشد. در صورت تمایل عضو شوید یا اگر عضو هستید شوید. می توانید کل اطلاعات این بخش را از پایین صفحه یکجا دانلود نمایید.
 مشاور هونام

نکات کلیدی که مالکین اسناد اجاره ای باید بدانند

مشاور هونام

دسترسی به اطلاعات این بخش مختص اعضاء سایت هونام می باشد. در صورت تمایل عضو شوید یا اگر عضو هستید شوید. می توانید کل اطلاعات این بخش را از پایین صفحه یکجا دانلود نمایید.
 مشاور هونام

برای اجاره سند چه مبلغ کارمزدی باید در نظر گرفت؟

مشاور هونام

دسترسی به اطلاعات این بخش مختص اعضاء سایت هونام می باشد. در صورت تمایل عضو شوید یا اگر عضو هستید شوید. می توانید کل اطلاعات این بخش را از پایین صفحه یکجا دانلود نمایید.

اگر تمایل به عضویت در سایت هونام ندارید و صرفاً به اطلاعات کلیدی و مهم این بخش نیاز دارید. تنها با پرداخت مبلغ 3 هزار تومان تمامی اطلاعات این صفحه را دانلود نمایید.

قبل از انجام عملیات پرداخت قوانین و مقررات سایت هونام را مطالعه نمایید.


نظر شمانظرات شما

۱۲۵ دیدگاه برای “اجاره سند برای دریافت وام”

  1. اجاره وثيقه ملكي با مبلغ پنج ميليارد به بالا
    يك شركت معتبر براي تامين وثايق مورد نياز خود به وثايق ملكي پنج ميليارد به بالا نياز دارد و با 3 درصد كل مبلغ ترهين شده اقدام به عقد قرارداد اجاره آن به مدت 1 سال مي نمايد.

    دارندگان وثايق مسكوني معتبر و بدون مشكل با شماره 02141524 تماس حاصل فرمايند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =