اخبار وام خود اشتغالی

آخرین بروزرسانی: ۹ تیر, ۱۳۹۷

اخبار وام خود اشتغالی


  • ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در استان مرکزی پرداخت شد(97/04/09)

   مدیر شعب پست بانک استان مرکزی گفت: ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزای روستایی در بهار امسال توسط این بخش به ۲۹ متقاضی واجد شرایط پرداخت شد.

   مجتبی باقری روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: این تسهیلات با نرخ سود ۶ درصد از محل منابع صندوق توسعه ملی در بخش های کشاورزی، صنعتی، میراث فرهنگی، گردشگری و آی تی اعطا شده است.
   وی اظهار کرد: سهمیه پست بانک این استان از محل صندوق توسعه امسال ۱۷۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال است که در قالب مصوبات طرح های اشتغالزایی کمیته اعتبارات استان به زودی ۲۰ میلیارد ریال آن پرداخت می شود.
   مدیر شعب پست بانک استان مرکزی گفت: ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات نیز از محل منابع داخلی پست بانک استان مرکزی به روستائیان استان پرداخت شده است.
   باقری افزود: این تسهیلات به روستائیان واجد شرایط در بخش های دامداری، کشاورزی، خدمات و صنایع کوچک خانگی اعطا شده است.
   مدیر شعب پست بانک استان مرکزی گفت: پرداخت یارانه ۱۱۰ هزار خانوار روستایی از طریق واحدها پست بانک از دیگر خدماتی است که این مجموعه در بهار امسال انجام داده است.
   ۱۰شعبه اصلی و ۱۶۰ باجه نمایندگی پست بانک در استان مرکزی فعال است


  • متقاضیان وام اشتغال که چک برگشتی دارند بخوانند (97/04/02)

   معاون وزیر کار درباره آن دسته متقاضیان وام اشتغال روستایی که به دلیل داشتن چک‌های برگشتی و بدهی سررسید شده، موفق به دریافت وام اشتغال نشدند، توضیحاتی ارائه کرد.

   عیسی منصوری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در راستای اجرای طرح اشتغال روستایی بهمن ماه سال گذشته ۲۵ درصد منابع صندوق توسعه ملی برای تخصیص به متقاضیان در اختیار بانک‌های کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید به‌عنوان بانک‌های عامل توزیع وام قرار گرفت و قسط دوم اردیبهشت‌ماه امسال به حساب موسسات عامل واریز و موجب شد تا روند پرداخت وام به متقاضیان با قوت بیشتری دنبال شود.
   وی درباره شرایط پرداخت وام گفت: در بحث پرداخت وام اشتغال روستایی، اهلیت و شناسایی مشتری در بانک مدنظر است و بانک مرکزی در این باره دستورالعمل و قوانین سختگیرانه‌ای اعمال می‌کند؛ لذا کسانی که دارای چک‌های برگشتی هستند و معوقات بانکی دارند نمی‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.
   منصوری گفت: البته تلاش‌هایی صورت گرفته تا برای دارندگان چک‌های برگشتی در بعضی حوزه‌ها تسهیلاتی فراهم شود که باید دید این کار می‌تواند در حوزه روستایی اجرایی شود یا نه.
   معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار تصریح کرد: در این راستا تمهیداتی فراهم کرده‌ایم که در موارد خاصی این اتفاق بیفتد ولی در بخشی از حوزه‌ها امکانپذیر نیست؛ چنانچه در مورد کسی که بالای ۲۵ درصد اقساط معوق دارد و نمی‌تواند اقساط وامش را بپردازد با توجه به اینکه اغلب وام‌ها کوچک هستند، عملا امکان پرداخت تسهیلات وجود ندارد.
   به گزارش ایسنا، موضوع چک‌های برگشتی و معوقات بانکی یکی از موانع دریافت تسهیلات اشتغال روستایی است که موجب شده برخی از متقاضیان وام روستایی امکان دریافت تسهیلات را نداشته باشند.
   بیشتر مدیران عامل بانک‌ها مشکلاتی نظیر داشتن چک برگشتی و بدهی سر رسید شده، عدم مراجعه برای تکمیل مراحل دریافت تسهیلات و ارائه طرح‌های بدون اولویت و تکراری را از جمله دلایل عدم اختصاص تسهیلات اشتغال روستایی به متقاضیان عنوان کرده‌اند. فعالان کارگری نیز لزوم حل موانع دریافت تسهیلات اشتغال روستایی را خواستار شده و تاکید کرده‌اند که با برداشتن موانع دریافت وام، برنامه اشتغال روستایی با سرعت بهتری به اجرا درمی‌آید؛ به اعتقاد آن‌ها دارندگان چک برگشتی یا طرح‌های فاقد توجیه با پاسخ منفی بانک‌ها برای دریافت وام مواجه شده و بعضا ناچار به گذاشتن وثیقه ملکی شده‌اند.
   وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در روزهای اخیر از پرداخت ۱۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان خبر داد و دلیل عدم استفاده برخی متقاضیان از تسهیلات اشتغال را مراجعه نکردن آن‌ها برای تکمیل پرونده درخواست وام یا داشتن چک برگشتی و بدهی به نظام بانکی عنوان کرد. آنطور که ربیعی گفته این موضوع در دیدار با رییس کل بانک مرکزی در میان گذاشته و مقرر شده چنانچه بانک‌ها از خوش حسابی فرد اطمینان حاصل کردند، در زمینه تضامین و وثیقه‌های بانکی انعطاف بیشتری به خرج دهند.


  • بیش از 9 میلیارد ریال وام خوداشتغالی به مددجویان کمیته امداد ایوان پرداخت شد (95/09/13)

   رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ایوان گفت: 9 میلیارد و 60 میلیون ریال وام خوداشتغالی به مددجویان زیر پوشش این نهاد که واحد شرایط بودند در این شهرستان پرداخت شده است.
   حمید ایراندوست روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این میزان اعتبار از محل اعتبارات بانکی و داخلی کمیته امداد در راستای توانمند سازی مددجویان و ایجاد اشتغال پایدار در قالب تسهیلات خوداشتغالی پرداخت شده است.
   وی افزود: 40 فقره وام اشتغالزایی از محل منابع بانکی به مبلغ چهار میلیارد و 700 میلیون ریال و 28 مورد نیز به مبلغ چهار میلیارد و 360 میلیون ریال از محل منابع امداد در سال جاری به مددجویان تحت پوشش این شهرستان پرداخت شد.
   ایراندوست یادآور شد: 29 مورد وام اشتغالزایی نیز مصوب شده و پرونده پرداخت آنها در بانک های عامل در دست بررسی و اقدام است.
   رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ایوان گفت: وام اشتغالزایی تامین شده از محل اعتبارات بانکی برای فرزندان مددجو 150 میلیون ریال است و از محل اعتبارات امداد نیز300 میلیون ریال پرداخت می شود.
   وی تاکید کرد: این اعتبار برای ایجاد شغل در در زمینه های دامپروری، پرورش گاو شیری، حمل و نقل و صنایع دستی پرداخت شده است.
   ایراندوست افزود: با توجه به اینکه بیکاری از مهمترین دغدغه های جوانان و خانواده ها است همکاری بانک ها در پرداخت تسهیلات، زمینه بهره مندی تعداد بیشتری از جوانان برای ایجاد شغل را فراهم می کند.
   وی اضافه کرد: 310 مددجوی آقا و خانم زیر پوشش این نهاد نیز از کلاس های آموزشی در زمینه آرایشگری، خیاطی و کامپیوتر با اعتبار 133 میلیون و 640 هزار ریال بهره مند شدند.
   2 هزار و 370 نفر در شهرستان ایوان زیر پوشش خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند.
   شهرستان 55 هزار نفری ایوان در 35 کیلومتری شمال استان قرار دارد.


  • پرداخت ۱۳میلیارد و ۲۷۰میلیون ریال وام خوداشتغالی به مددجویان دلفانی (95/09/13)

   مراد کاکایی روزشنبه درگفت وگو خود افزود: این میزان اعتباراز محل اعتبارات بانکی و داخلی کمیته امداد در راستای توانمند سازی مددجویان واشتغال پایدار به ۹۵ فقره به صورت تسهیلات خوداشتغالی پرداخت شده است
   وی بیان داشت: برای پرداخت این میزان اعتبار ۱۲ طرح از منابع امدادی و ۸۳ طرح نیز از طریق منابع بانکی تامین اعتبار شده است.
   این مسئول اظهار داشت: این اعتبار در زمینه های خیاطی ، کشاورزی، دامپروری و خدمات به مددجویان شهرستان دلفان پرداخت شده است.
   کاکایی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه بیکاری از مهمترین دغدغه های جوانان بیکار در شهرستان دلفان است همکاری بانک ها در پرداخت تسهیلات، زمینه بهره مندی تعداد از جوانان برای ایجاد شغل فراهم می شود.


  • پرداخت بیش از 1200 فقره وام خوداشتغالی در استان اصفهان (95/09/04)

   به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان شهرضا، رسول شهرکی در جلسه شورای اداری شهرستان شهرضا بیان کرد: صندوق کارآفرینی امید مجموعه‌ای از خدمات را به کارفرمایان و افراد جویای کار ارائه می‌دهد.
   وی اظهار کرد: صندوق کارآفرینی امید برای ایجاد مشاغل خانگی تسهیلاتی را تا سقف 10 میلیون تومان و با کارمزد 4 درصد ارائه می‌کند، این تسهیلات به مشاغلی همچون قالیبافی، آرایشگری و خیاطی تعلق می‌گیرد.
   مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید استان اصفهان اضافه کرد: اولویت اعطای این تسهیلات با زنان سرپرست خانوار و دختران بالای 30 سال یا خانم‌هایی که شوهران آنها شغل خود را از دست داده‌اند، می‌باشد.
   شهرکی گفت: بخش دیگری از تسهیلات این صندوق شامل تسهیلات خویش فرمایی است که تا سقف 30 میلیون تومان و با کارمزد 4 درصد پرداخت می‌شود.
   وی ادامه داد: تسهیلات کارفرمایی این صندوق مختص طرحهای کوچک و متوسط می‌باشد و این در حالی است که پرداخت این تسهیلات به صنایع بزرگ ممنوع است.
   مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید استان اصفهان عنوان کرد: اگر کارفرمایی قصد ایجاد کارگاه و اشتغال چند نفر را داشته باشد، تسهیلات تا سقف 100 میلیون تومان و در شهرها با کارمزد 4 درصد و دوره پرداخت 4 سال و در روستای با دوره پرداخت 5 سال پرداخت می‌شود.
   شهرکی گفت: صندوق کارآفرینی امید شهرستان در سال جاری 1202 فقره وام خودشتغالی به ارزش 153 میلیون تومان، 119 فقره تسهیلات کارفرمایی به ارزش 61 میلیارد و 900 میلیون تومان پرداخت کرده است.
   وی ادامه داد: در شهرستان شهرضا این صندوق 48 فقره وام خوداشتغالی به ارزش 9 میلیارد تومان و 2 فقره تسهیلات کارفرمایی به ارزش یک میلیارد تومان پرداخت کرده، این در حالی است که 3 میلیارد و 348 میلیون تومان از تسهیلات صندوق شهرضا نیز باقی مانده است که تا پایان سال توزیع می‌شود.


  • بیست میلیارد ریال وام خوداشتغالی به مددجویان شهرستان نهاوند پرداخت شد (95/09/03)

   رئیس کمیته امداد شهرستان نهاوند گفت: ۲۰ میلیارد ریال وام خوداشتغالی و خودکفایی به ۱۴۵ خانوار از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد نهاوند پرداخت شد.
   علی کاویانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در نهاوند با اشاره به پرداخت 20 میلیارد ریال وام خودکفایی و خوداشتغالی به مددجویان شهرستان نهاوند اظهار داشت: نیمی از این وام از محل کمک‌های مردمی و مابقی از منابع بانکی و اعتبارات این نهاد به مددجویان پرداخت شده است.
   وی افزود: از آغاز اجرای طرح خودکفایی و اشتغال در کمیته امداد تاکنون تعداد 9 هزار فقره وام خوداشتغالی به مددجویان کمیته امداد ‌نهاوند پرداخت شده است و همچنین 1200 خانوار زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گرفتند.
   رئیس کمیته امداد شهرستان نهاوند گفت: این وام‌ها در زمینه‌های دامداری، خرید خودرو، کشاورزی، صنایع دستی، آرایشگری، نجاری و منبت‌کاری پرداخت شده و مددجویانی که وام خوداشتغالی دریافت کرده‌اند در قالب فعالیت‌هایشان تحت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به صورت کوتاه‌ مدت و بلند‌ مدت قرار گرفته‌اند‌.
   وی بیان کرد: برای نخستین بار 104 خانواده مددجوی زیر پوشش کمیته امداد بازنشسته شدند و در حال حاضر از تأمین اجتماعی مستمری دریافت می‌کنند و همچنین 389 خانوار از ابتدای سال تاکنون خودکفا شده‌اند.
   کاویانی عنوان کرد: طرح‌هایی که توسط وام‌های خوداشتغالی ایجاد شده هر دو هفته یک بار توسط کارشناسان کمیته امداد تحت نظارت و بازرسی قرار می‌گیرند و بر همین اساس این نهاد در امسال در بین تمامی ادارات در شهرستان نهاوند در اجرای طرح صیانت از حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع رتبه نخست ارزیابی را کسب کرد.
   وی اظهار داشت: در شهرستان نهاوند بیش از 5 هزار و 200 خانوار به تعداد 11 هزار نفر زیرپوشش طرح‌های مختلف کمیته امداد قرار دارند که تعداد 1365 خانوار از آمار مددجویان زیرپوشش طرح شهید رجایی هستند.
   رئیس کمیته امداد نهاوند تأکید کرد: در شهرستان نهاوند بیش از 33 هزار صندوق صدقات کوچک، متوسط و بزرگ وجود دارد که در آمد ماهانه آنها 850 میلیون ریال است که صرف کارهای کارهای مختلفی در این نهاد می‌شود.
   وی عنوان کرد: 10 درصد خانوارهای شهرستان نهاوند زیرپوشش کمیته امداد هستند و از نظر تعداد نفرات 6 درصد جمعیت شهرستان نهاوند زیرپوشش این نهاد قرار گرفته‌اند‌.
   کاویانی در ادامه به واحد درمان کمیته امداد شهرستان نهاوند اشاره کرد و افزود: تعدا مددجویان بیمه شده شهری 2 هزار و 450 نفر، کودکان سوء تغذیه زیرپوشش 190 نفر، تعداد مراکز طرف قرارداد 19 مورد، بیمه شده تأمین اجتماعی هزار و 115 نفر و مستمری‌بگیر تأمین اجتماعی 102 خانوار تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند.
   وی تصریح کرد: در قالب فعالیت‌های عمرانی کمیته امداد شهرستان نهاوند در بحث مسکن و ساختمان فعالیت‌های متعددی از جمله کمک به خرید احداث، نوسازی و بهسازی مسکن روستایی و احداث سرویس‌های بهداشتی حدود 6 میلیارد ریال پرداخت شده است.
   رئیس کمیته امداد نهاوند گفت: در حال حاضر تعداد 1020 نفر از دانش‌آموزان و تعداد 196 نفر از دانشجویان ‌نهاوند زیرپوشش کمیته امداد قرار دارند و از خدمات فرهنگی و آموزشی این نهاد بهره‌مند می‌شوند.
   کاویانی افزود: مجموع زکات جمع‌آوری شده و سهم محرومان در شهرستان نهاوند بیش از 143 میلیون و 377 هزار تومان است.
   وی عنوان کرد: ماهیانه کمیته امداد شهرستان نهاوند 300 میلیون تومان مستمری به مددجویان تحت پوشش این نهاد پرداخت می‌کند و همچنین ماهانه مبلغ 85 میلیون تومان از صندو‌ق‌های صدقه شهرستان نهاوند جمع‌آوری می‌شود.


  • اعطای وام اشتغالزایی در شهرستان بستک (95/08/24)

   مددجویان کمیته امداد بستک در ۷ ماه امسال، ۶۷ طرح اشتغالزایی اجرا کردند .
   سلیمان رحمانی مدیر کمیته امداد شهرستان بستک گفت: برای اجرای این طرح ها در بخش های خدماتی، دامداری و کشاورزی بیش از 2 میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال از محل تسهیلات بانکی و اعتبار کمیته امداد پرداخت شده است.
   وی پیش بینی کرد تا پایان سال برای ۱۵۰ نفرازمددجویان کمیته امداد بستک شغل ایجاد شود که ۲۵ درصد مشاغل خانگی است.
   مدیر کمیته امداد شهرستان بستک گفت: کل اعتبار اختصاص داده شده به این نهاد در شهرستان بستک ۱۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال است که هفت میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال آن جذب شده است.
   شهرستان بستک با ۸۰ هزار نفرجمعیت در ۲۳۵ کیلومتری بندرعباس قرار دارد.


  • پرداخت ۶۷ مورد تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان کمیته امداد کامیاران (95/08/17)

   مدیر کمیته امداد شهرستان کامیاران گفت: در طی هفت ماه گذشته ۶۷ مورد تسهیلات اشتغالزایی و کسب معیشت از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) به مددجویان این نهاد پرداخت شده است.
   مرتضی پویا روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: پرداخت این تسهیلات از طریق تسهیلات بانکی و منابع مالی کمیته امداد شهرستان به مبلغ ۷ میلیارد و ۵۱۰ میلیون ریال بوده است.
   وی با اشاره به اینکه ۴ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال آن از طریق پرداخت تسهیلات بانکی بوده است افزود: این مبلغ برای ایجاد کسب و کار و رونق تولید داخلی به ۳۴ مورد اشتغالزایی داده شده است.
   وی با اشاره به اینکه هدف این نهاد افزایش به تولیدکنندگان داخلی در راستای رسیدن به سیاست های اقتصاد مقاومتی است، اظهار کرد: ۲ میلیارد و ۷۶۰ میلیون ریال این تسهیلات از سوی منابع مالی کمیته امداد به ۳۳ مورد اشتغالزایی پرداخت شده است.
   پویا با بیان اینکه یکی از سیاست‌های کمیته امداد، توانمندی و خود اتکایی خانواده‌های تحت حمایت و جلوگیری از بازگشت مددجویان به چرخه حمایت است، گفت: کمیته امداد در راستای اهداف تعریف شده در نظر دارد با برگزاری دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای، حرفه‌ آموزی فرزندان، کاریابی و اجرای طرح اشتغال به اهداف مورد نظر اقتصاد مقاومتی در شهرستان دست پیدا کند.
   او به اجرای طرح‌ های خوداشتغالی و ایجاد فرصت‌ های شغلی مناسب برای خانواده‌های نیازمند اشاره کرد و افزود: هدف کمیته امداد به کارگیری روش‌های مؤثر و کارآمد با حفظ کرامت، تامین عزت و استقلال اقتصادی مددجویان است.
   ‏وی در خصوص پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان و غیرمددجویان این سازمان مردمی گفت: تعداد ۱۷۴ فقره تسهیلات قرض الحسنه به ارزش ۳ میلیارد و ۶۶۰ میلیون ریال در طی این هفت ماه پرداخت شده است.
   شهرستان کامیاران در ۶۵ کیلومتری جنوب استان کردستان دارای جمعیتی ۱۰۰ هزار نفری است که از این جمعیت چهار هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند و ۲ هزار و ۷۰۰ خانوار از این مددجویان در روستاهای این شهرستان زندگی می کنند.


  • ایجاد تعاونی دانشجویی از سوی وزارت کار (95/08/17)

   معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ایجاد تعاونی‌های دانشجویی در جهت آمادگی دانشجویانی که در رشته‌هایی که به فعالیت‌های تولیدی تحصیل می‌کنند خبر داد.
   اتاق خبر: سیدحمید کلانتری، معاونت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حرکت جدیدی را برای تعاون دانشجویان در دانشگاه‌هایی که زمینه کار و تولید را دارند ایجاد کرده است تا بدین منظور زمینه برای آموزش و اشتغال دانشجویان در رشته‌هایی مانند کشاورزی فراهم شود.
   او افزود: یکی از رشته‌هایی که بیکاران زیادی دارد رشته کشاورزی است و ما حرکت برای ایجاد تعاونی دانشجویی در این رشته را آغاز کرده‌ایم و اکنون این اقدام در این رشته و برخی دیگر از رشته‌ها در پنج دانشگاه کشور آغاز شده است.
   کلانتری اضافه کرد: اکنون اساتید دانشگاه از به وجود آمدن چنین ظرفیتی در دانشگاه‌ها استقبال می‌کنند، چرا که دانشجویان آماده می‌شوند تا در رشته‌هایی که زمینه تولید را دارند در دانشگاه تمرین کرده و بعد از فارغ‌التحصیلی وارد بازار کار شوند. این اقدام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همه دانشگاه‌های کشور تعمیم پیدا خواهد کرد. نقش وزارت رفاه در این جریان این است که این جریان را به رسمیت شناخته و ثبت کند.


  • شهرداری یزد از طرح‌های اشتغالزایی به طور ویژه حمایت کند (95/08/16)

   سخنگوی شورای شهر یزد با اشاره به اینکه یکی از مشکلات اصلی مردم اشتغال است، خواستار حمایت ویژه شهرداری یزد از طرح‌های اشتغالزایی شد.
   عزت یادگار شامگاه شنبه در سیصد و بیست و پنجمین نشست علنی شورای شهر یزد اظهار داشت: بسیاری از مشکلاتی که توسط مردم بیان می‌شود، مرتبط با اشتغال و بیکاری است.
   وی خاطرنشان کرد: در صورتی که شهرداری بتواند برخی از کمک‌های موردی خود را به طرح‌های اشتغالزایی اختصاص دهد، اقدام قابل توجهی در این زمینه انجام می‌شود.
   امیرحسین رادمنش عضو شورای شهر یزد هم در این نشست با اشاره به اینکه نیروی انتظامی و بهزیستی متولیان جمع‌آوری متکدیان هستند، گفت: شهرداری وظیفه تامین مکان لازم برای ساماندهی این افراد را بر عهده دارد و باید این محل را در اختیار بهزیستی و نیروی انتظامی قرار دهد.
   وی به اجرای طرح دوام از سوی شهرداری یزد اشاره کرد و گفت: نباید برای اجرای این طرح هزینه‌های جانبی و زیاد بر شهرداری تحمیل کرد و به این وسیله، جلوی تداوم اجرای آن را گرفت.
   عضو شورای شهر یزد افزود: طرح دوام باید در ادامه فعالیت‌هایی که شهرداری در این زمینه و برای آموزش مردم در مواقع بحران آنجام داده، ادامه پیدا کند و به این وسیله هزینه و امکانات زیادی نیاز نیست.
   ملیحه امینی اصل نائب رئیس شورای شهر یزد هم در این نشست با بیان این مطلب که مردم باید از زمانی که در ایستگاه‌ها باید منتظر اتوبوس باشند مطلع شوند، گفت: یکی از راه‌های مناسب برای این کار، استفاده از سامانه پیامکی است.


  • پرداخت۴۸۰میلیاردتومان وام خوداشتغالی/تامین نیاز یک درصد متقاضیان (95/08/10)

   بابیان اینکه پنج هزار و ۱۳۵ مددجو در سال جاری از این مرکز با مبلغی بیش از ۱۸۰ میلیارد ریال حقوق دریافت کردند افزود: میانگین ماهیانه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از صندوق صدقات شهرستان جمع‌آوری می‌کنیم.
   علی پور با اشاره به اینکه ۲۰۰ هزار حامی که میانگین یک‌میلیون ریال پرداخت می‌کنند بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) آمل ۱۲ هزار مددجو را تحت پوشش دارد و در سال گذشته ۷۰ میلیارد ریال وام اشتغال به ۴۰۰ نفر ۳۸ میلیارد ریال حقوق به مددجویان پرداخت کردیم.
   وی گفت: سال گذشته اعتبار این مرکز ۱۴۰ میلیارد بوده است که برای کمک‌های درمانی و عمرانی، ساخت و خرید و تعمیرات مسکن، فرهنگی، دانشجویی، دانش‌آموزی، وام‌های کارگشایی تا سقف ۵۰ میلیون ریال و تأمین جهیزیه نو عروسان پرداخت شد.
   علی پور با اشاره به اینکه کمیته امتداد به‌ تنهایی قادر به رفع مشکل نیست گفت: انتظار ما از همشهریان عزیز این است که با کمک شما خیرین و مؤسسات خیریه می‌توانیم مشکلات مردم را مدیریت کنیم.
   وی ادامه داد: معتقد نیستیم مشکلات در خانواده‌ها را رفع کنیم اما این امکان وجود دارد مدیریت بر مشکلات مردم می‌تواند در خدمات‌ دهی و رفع مشکلات مؤثر باشد.


  • ۷۴ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان آمل پرداخت شد (95/08/08)

   غلامرضا بهنمیری با بیان اینکه پنج هزار و ۱۳۵ مددجو در سال جاری از این مرکز با مبلغی بیش از ۱۸۰ میلیارد ریال حقوق دریافت کردند افزود: میانگین ماهیانه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از صندوق صدقات شهرستان جمع‌آوری می‌کنیم.
   علی پور با اشاره به اینکه ۲۰۰ هزار حامی که میانگین یک‌میلیون ریال پرداخت می‌کنند بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) آمل ۱۲ هزار مددجو را تحت پوشش دارد و در سال گذشته ۷۰ میلیارد ریال وام اشتغال به ۴۰۰ نفر ۳۸ میلیارد ریال حقوق به مددجویان پرداخت کردیم.
   وی گفت: سال گذشته اعتبار این مرکز ۱۴۰ میلیارد بوده است که برای کمک‌های درمانی و عمرانی، ساخت و خرید و تعمیرات مسکن، فرهنگی، دانشجویی، دانش‌آموزی، وام‌های کارگشایی تا سقف ۵۰ میلیون ریال و تأمین جهیزیه نوعروسان پرداخت شد.
   علی پور با اشاره به اینکه کمیته امتداد به‌ تنهایی قادر به رفع مشکل نیست گفت: انتظار ما از همشهریان عزیز این است که با کمک شما خیرین و مؤسسات خیریه می‌توانیم مشکلات مردم را مدیریت کنیم.
   وی ادامه داد: معتقد نیستیم مشکلات در خانواده‌ها را رفع کنیم اما این امکان وجود دارد مدیریت بر مشکلات مردم می‌تواند در خدمات‌دهی و رفع مشکلات مؤثر باشد.


  • پرداخت بیش از ۲۰ میلیارد ریال وام خوداشتغالی به مددجویان کمیته امداد سمنان (95/08/03)

   خبرگزاری فارس : سرپرست اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان از پرداخت بیش از ۲۰ میلیارد ریال وام خوداشتغالی به مددجویان کمیته امداد استان خبر داد.
   به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان به نقل از روابط عمومی اداره کل کمیته امداد امام (ره) استان سمنان، علیرضا خدابنده با اشاره به برخی برنامه‌های حوزه اشتغال‌زایی این اداره کل اظهار داشت: اجرای طرح‌ های خود اشتغالی و ایجاد زمینه اشتغال برای خانواده‌های تحت پوشش از عمده برنامه‌های حوزه اشتغال کمیته امداد استان سمنان است.
   سرپرست اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام (ره) استان سمنان از وجود ۴ هزار و ۳۵ طرح اشتغال در کمیته امداد استان سمنان خبر داد و تصریح کرد: ایجاد اشتغال و خودکفایی برای مددجویان از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد امام(ره) استان سمنان است.
   وی توانمندسازی و خودکفایی مددجویان در زمینه کار و اشتغال‌زایی را از اولویت اصلی برنامه‌های کمیته امداد دانست و گفت: در این راستا تعداد ۶۲ نفر از مددجویان از ابتدای امسال صاحب شغل شدند.
   خدابنده در ادامه از اعطای بیش از ۲۰ میلیارد ریال وام خوداشتغالی به مددجویان کمیته امداد امام(ره) استان سمنان در ۶ ماهه نخست سال خبر داد و گفت: در این مدت تعداد ۱۶۲ فقره وام خوداشتغالی و مشاغل خانگی به مددجویان پرداخت‌ شده است.
   این مسؤول با بیان اینکه این طرح‌ها با هدف توانمندسازی مددجویان کمیته امداد استان سمنان اجرایی شده است تصریح کرد: توانمندسازی مددجویان کمیته امداد در استان سمنان اولویت است.
   خدابنده با اشاره به اینکه توانمندسازی مددجویان سیاست مهم کمیته امداد کشور است بیان کرد: با توجه به تأکیدات رئیس کمیته امداد کشور و برنامه‌های کمیته امداد استان در این راستا برنامه‌ های ویژه‌ای برای توانمندسازی مددجویان این نهاد تدارک دیده‌ شده است.


  • پرداخت ۱۴۱۱ مورد تسهیلات اشتغالزایی در کردستان (95/08/02)

   خبرگزاری فارس: مدیر صندوق کارآفرینی امید کردستان از پرداخت یک‌هزار و ۴۱۱ مورد تسهیلات با صرف اعتباری بالغ بر ۱۶۵ میلیارد و ۵۷۷ میلیون ریال توسط این صندوق در ۶ ماهه نخست امسال خبر داد.
   به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، فرزان عزت‌پور ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات انجام گرفته صندوق کارآفرینی امید کردستان در ۶ ماهه امسال، اظهار کرد: یک هزار و ۴۱۱ مورد تسهیلات به مبلغ ۱۶۵ میلیارد و ۵۷۷ میلیون ریال توسط صندوق کارآفرینی امید کردستان پرداخت شده است.
   وی با بیان اینکه پرداخت این میزان تسهیلات توسط صندوق کارآفرینی امید کردستان موجب ایجاد اشتغال برای یک‌هزار و ۶۹۴ نفر شده است، خاطرنشان کرد: ۴۹۴ مورد از این تسهیلات اشتغال خانگی، ۴۴۰ مورد اشتغال خویش فرمایی، ۳۰۸ مورد ازدواج، ۵ مورد اشتغال پشتیبان، ۶۰ مورد اشتغال کارفرمایی، ۱۱ مورد طرح مالی خردو ۹۵ مورد نیز در سایر حوزه‌ها بوده است.
   عزت پور خاطرنشان کرد: در راستای اجرای طرح تکاپو در کردستان که به عنوان پایلوت کشوری در رشته IT اجرا می‌شود، صندوق کارآفرینی امید به عنوان بانک عامل انتخاب و در همین راستا ۵ مصوبه به مبلغ ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای اجرای این طرح در کردستان در دستور کار قرار گرفته است.
   پرداخت ۱۳۶ مورد تسهیلات در بخش کشاورزی
   وی گفت: ۱۳۶ مورد از مجموع تسهیلات پرداخت شده در قالب فرآوری و تولید محصول کشاورزی بوده است که از آن جمله می‌توان به شرکت تولید لوله زرین آوران سنه واقع در روستای دولت آباد سنندج با پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان، تولید پنیر لیقوان در مریوان با اعطای ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات و … اشاره کرد.
   مدیر صندوق کارآفرینی امید کردستان از مصوب شدن دو طرح دیگر روستایی توسعه هتل شادی اورامان و تولید و فرآوری گیاهان دارویی روستای سراب قامیش اشاره کرد و افزود: ۴۵ میلیارد ریال اعتبار ویژه برای این دو طرح در نظر گرفته شده است که در مرحله تشکیل پرونده هستند.
   وی ادامه داد: به منظور تکمیل زنجیره‌های تولید برای انتقال محصولات کشاورزی به مراکز عرضه و فروش، تفاهم نامه‌ای با مدیرکل امور روستایی استانداری کردستان منعقد شد که بر اساس آن صندوق به متقاضیان خرید خودروهای مناسب جهت انتقال و جابه‌جایی محصولات کشاورزی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه پرداخت کند.
   عزت پور از تشکیل ۱۴ صندوق خُرد محلی برای زنان روستایی به منظور ایجاد درآمد برای آن ها در رشته‌های قالیبافی، بافندگی، پرورش مرغ، پرورش زنبور و … و پرداخت ۱۵ میلیون تومان به هر صندوق خبر داد.
   وی با اشاره به پرداخت ۳۰۸ مورد تسهیلات ازدواج در شش ماهه نخست سال جاری، اظهار کرد: بیش از ۸۵ درصد بودجه تخصیص یافته در مدت کمتر از ۴ ماه پرداخت شده و افرادی که در سامانه دریافت وام ازدواج بانک مرکزی، صندوق کارآفرینی امید را انتخاب کنند، در کمتر از دو هفته موفق به دریافت وام خواهند شد.
   عزت‌پور تصریح کرد: به خانواده‌ های شهدا و ایثارگران به ازای هر نفر ۲۰ میلیون تومان وام ۴ درصد ازدواج پرداخت می‌شود.
   کاهش ۱۴ درصدی اعتبارات صندوق
   وی با اشاره به کاهش ۱۴ درصدی اعتبارات صندوق در شش ماهه نخست سال‌ جاری، اظهار داشت: علیرغم این کاهش با برنامه‌ ریزی‌های هدفمند حداکثر بهره‌ وری و ایجاد اشتغال توسط صندوق کارآفرینی امید صورت گرفته است.
   مدیر صندوق کارآفرینی امید کردستان اعلام کرد: اعتبار صندوق در سال‌ جاری ۲۰۰ میلیارد ریال بوده است که تاکنون ۱۶۵ میلیارد تومان آن جذب شده است که درصد جذب و پرداخت تسهیلات نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۴ درصد افزایش داشته است.
   وی خاطرنشان کرد: نظارت بر اجرای طرح‌ هایی که از صندوق تسهیلات دریافت کرده‌اند و ایجاد اشتغال در آن ها، جزو دستورالعمل‌ ها و الزامات قانونی صندوق است که بر این اساس پس از پرداخت تسهیلات هر سه ماه یکبار ناظرین محلی اقدام به بازرسی و نظارت می‌کنند.
   عزت‌پور راستی آزمایی نظارت‌های این صندوق توسط دستگاه‌های نظارتی استان و به ویژه استانداری کردستان نیز اظهار شده است.
   وی با اشاره به اینکه توسعه زنبورداری در کردستان به عنوان یکی دیگر از رشته‌ های مورد نظر در اجرای طرح تکاپو در کردستان انتخاب شده است، افزود: برنامه‌ریزی لازم برای تامین اعتبار توسط صندوق کارآفرینی امید کردستان به منظور پرداخت تسهیلات در این رشته انجام گرفته است.
   به گفته عزت پور، در ۶ ماهه نخست سال طرح‌های ویژه‌ای توسط این صندوق دنبال شده است که می‌توان به طرح‌های ویژه روستاییان از جمله ایجاد کمپ‌ های گردشگری بین راهی و ساخت هتل سلین واقع در این روستا به منظور تحقق شعار هر روستا یک محصول و هر خانه یک کارخانه اشاره کرد.
   وی خاطرنشان کرد: روستاهای شیان و توریور قطب اصلی تولید توت فرنگی کردستان هستند و صندوق آمادگی لازن را برای اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به متقاضیان فعالیت در ایجاد صنایع تبدیلی به منظور نگهداری و فرآوری این محصول در قالب احداث سردخانه‌های محلی و کارگاه‌های کوچک خانگی دارد.
   مدیر صندوق کارآفرینی امید کردستان عنوان کرد: پس از شناسایی ظرفیت‌های روستایی از طریق بخشداری روستای نوره سنندج، صندوق کارآفرینی امید کردستان به متقاضیان فرآوری و عرق گیری گیاهان دارویی و به ویژه بیدمشک در قالب کارگاه خُرد و مشاغل خانگی آمادگی پرداخت تسهیلات قرض الحسنه را دارد.
   عزت پور در پایان با اشاره به دولتی بودن صندوق کارآفرینی امید و دارا بودن مجوز بانک مرکزی و همچنین با توجه به اینکه کل اعتبارات این صندوق در زمینه اشتغالزایی هزینه می‌شود، از مسئولین خواست تا با سرمایه‌گذاری خود در این صندوق، به تامین و تجهیز منابع آن کمک کنند و مردم نیز با پرداخت به موقع اقساط در بازگشت و گردش منابع با صندوق همکاری کنند.


  • عملکرد مثبت صندوق توسعه کارآفرینی امید در پرداخت تسهیلات اشتغالزا (95/07/06)

   به گزارش ایسنا منطقه گیلان، مراسم تودیع و معارفه رئیس صندوق کارآفرینی امید شهرستان بندرانزلی با حضور فرماندار بندرانزلی و مدیر صندوق کارآفرینی امید استان گیلان در دفتر فرماندار بندرانزلی برگزار شد.
   مهندس عبدالصمد صفرنژاد در این مراسم با اشاره به اینکه صندوق توسعه کارآفرینی امید در پرداخت تسهیلات اشتغال زا خیلی خوب عمل کرده است، اظهار کرد: صندوق کارآفرینی امید استان با پرداخت تسهیلات قرض الحسنه توانسته است در اشتغالزایی نقش بسیار مهمی ایفا کند.
   فرماندار بندرانزلی افزود: امیدواریم امسال نیز با بهره گیری از حمایت های مالی صندوق کارآفرینی امید بتوان با حمایت از کارآفرینان، تولید کنندگان و تعاونی ها در نهادینه کردن اشتغال پایدار در استان قدم های مثبتی برداشت.
   در پایان این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از زحمات آقای شریفی، آقای عزیز اوقلی به عنوان رئیس صندوق کارآفرینی امید شهرستان بندرانزلی منصوب شد.


  • اعطای وام ۳۰۰ میلیون ریالی با سود ۳ درصد به روستائیان برای اشتغال (95/06/18)

   خبرگزاری فارس: فرماندار هشترود از اعطای وام ۳۰۰ میلیون ریالی با سود ۳ درصد به روستائیان برای اشتغال خبر داد.
   به گزارش خبرگزاری فارس از هشترود، حسن مستفید ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان هشترود اظهار داشت: برای اشتعال روستائیان وام ۳۰۰ میلیون ریالی با سود ۳ درصد به روستائیان داده خواهد شد.
   وی گفت: هر شرکتی که به عنوان کارگاه تولیدی در روستاها تاسیس شود و اشتغالزایی کند می‌تواند از این وام بهره‌مند شود.
   مستفید در ادامه اظهار داشت: امسال همچنین با صرف ۶۰ میلیارد ریال اعتبار به ۴۸ روستای این شهرستان آبرسانی خواهد شد.
   وی افزود : با آبرسانی به این روستاها جمعیت بیش از ۱۱ هزار نفر از روستائیان از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره‌مند خواهند شد.
   مستفید همچنین از صرف اعتبار بیش از ۱۰ میلیارد ریال برای آبرسانی به شهرک پروفسور هشترودی خبر داد و گفت: اکنون تمام زیرساخت‌های این شهرک تمام شده و آماده برای سرمایه‌گذاری است.
   حجت‌الاسلام علی رحیمی امام جمعه هشترود نیز در این جلسه از عقیم ماندن فرمایشات رهبری در مورد فرهنگ و اقتصاد توسط مسؤولان انتقاد کرد و گفت: متاسفانه تاکنون فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد فرهنگ و اقتصاد عملیاتی نشده است.
   وی گفت: طیف خاص و ویژه تمام سیاست‌هایی دولت‌ها را اجرا می‌کنند و به شکل خاص و زیرکانه اجازه پیاده‌سازی فرامین رهبری را نمی‌دهند.
   وی با اشاره به اینکه اقتصاد کلان کشور در دست افراد و طیف خاصی است گفت: عده‌ای می‌خواهند اقتصاد لیبرالی در کشور حاکم باشد و نمی‌گذارند اقتصاد در خدمت به مردم باشد.
   در این جلسه با حکم وزیر کشور غلامعلی محمدزاده به عنوان بخشدار بخش مرکزی هشترود معرفی و ازخدمات دوساله محمدرضا سلیم‌پور تجلیل شد.
   محمد‌زاده یکی از آزادگان سرافراز بوده که دارای فوق لیسانس اقتصاد بوده و ۲۵ سال سابقه کارمندی فرمانداری هشترود است.
   سلیم‌پور نیز به عنوان بخشدار خواجه هریس معرفی شد.


  • آغاز ثبت نام “وام اشتغال” دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته‌های مهارت محور (94/11/12)

   با اشاره به جلسه اخیر هیات امنای صندوق رفاه گفت:اعطای وام اشتغال در جلسه اخیر هیات امنا مصوب شده و شیوه‌نامه اجرایی تفاهم‌نامه‌ای که بین صندوق رفاه و صندوق کارآفرینی و صندوق کارآفرینی امید امضا شده بود عملیاتی شد و بدین ترتیب همزمان با آغاز ایام الله دهه فجر عملیات اجرایی آن انجام می شود.
   وی ادامه داد: به دانشگاه‌ هایی که کارگاه های مهارت محور و کارآفرین داشته باشند و دانشجویان در آن کارگاه‌ ها اشتغال داشته باشند تا ۱۰۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه با بازپرداخت ۶۰ ماهه پرداخت می‌شود.البته اولویت با دانشگاه هنر،دانشگاه های صنعتی و دانشگاه فنی و حرفه‌ای است و اگر دانشجویان و فارغ التحصیلان این دانشگاه‌ها کارگاهی داشته باشند که منتج به تولید شده باشد می توانند به سامانه صندوق رفاه دانشجویان به نشانی www.bp.swf.ir مراجعه و ثبت نام کنند تا پس از بررسی “صندوق کارآفرینی امید” از این وام بهره مند شوند.
   رشد ۸۰ درصدی اعتبار وام تحصیلی
   رییس صندوق رفاه دانشجویان در ادامه از رشد ۸۰ درصدی اعتبار وام تحصیلی در نیم سال دوم سال تحصیلی ۹۵_۹۴ نسبت به نیم سال اول خبر داد و افزود: امسال علی رغم محدودیت‌های موجود در بخش وام شهریه، هم کمبود اعتبار سال قبل جبران شده و هم امسال به اندازه عملکرد سال گذشته پرداخت صورت گرفته است،از طرف دیگر به دانشگاه هایی که با وجود مواجه شدن با تقاضاهای وام از طرف دانشجویان، اعتباری برای وام شهریه نداشتند، اعتبار تخصیص داده شد و امسال وام شهریه به همه متقاضیان پرداخت شد.


  • پرداخت تسهیلات خود اشتغالی در بانک قرض الحسنه مهر (94/11/14)

   مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گلستان در مورد اهداف این دیدار گفت: از مهم ترین محورهای مطرح شده در این جلسه، فراهم کردن زمینه همکاری متقابل درجهت پرداخت تسهیلات درجهت کمک به متقاضیان طرح های خوداشتغالی می باشد.
   امراله عباسی افزود: بانک قرض الحسنه مهر ایران ظرفیت بسیار خوبی در حمایت تسهیلاتی ارزان قیمت دارد که با عنایت به وجود پتانسیل معرفی افراد واجدالشرایط توسط این اداره کل، تسریع و تسهیل سازی و به ویژه اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی ، می توانیم گام های موثری را در جهت کاهش نرخ بیکاری برداریم.
   تقوی سرپرست امور شعب بانک قرض الحسنه مهر گلستان نیز در این جلسه گفت: بانک قرض الحسنه مهر ایران با وجود پتانسیل بالا و عزم جدی در حمایت از اقشار آسیب پذیر، باتوجه به ارائه آمار و اطلاعات و عملکرد انجام شده ،آمادگی خود را در حمایت از واحدهای تولیدی و کارگران این واحدها را اعلام نمود.
   گفتنی است در این دیدار در خصوص چگونگی پرداخت وام قرض الحسنه به پرسنل اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی نیز بحث و تبادل نظر گردید.


  • دولت برای رونق اشتغال وام های صفر درصد پرداخت می کند (94/11/25)

   عزت کمال زاده روز شنبه در نشست اعضای شورای اداری شهرستان قشم، افزود: حل مشکل اشتغال نیازمند کار بیشتر است تا بتوان با استفاده از امکانات موجود و تسهیلات دولت، به تولید و اشتغال پایدار دست یافت.
   وی افتتاح شبکه آبرسانی رمکان پس از ۱۳ سال از آغاز به کار این طرح و تامین هزینه های آن از محل اعتبارات استانی و کشوری را نوید بخش روزهای خوش برای روستاییان این شهرستان دانست.
   وی با بیان اینکه مردم حق دارند از بهترین امکانات استفاده کنند، اضافه کرد: مسئولان شهرستانی با وجود کمبودها و محدودیت ها، با تمام توان به دنبال از بین بردن محرومیت ها و دستیابی به رشد و توسعه متوازن هستند.
   فرماندار قشم با تاکید بر یافتن راهکاری جهت حل مشکل مسکن مهر شهروندان، افزود: جلسه های متعددی برای حل مشکل مسکن مهر قشم با وزیران، استاندار و مسئولان ارشد دولتی برگزار شده است و همگی به دنبال حل مشکلات موجود در این عرصه هستند.
   وی تاکید کرد: به طور قطع اجازه نخواهیم داد منافع مردم این شهرستان به خطر بیافتد و از تمام توان برای حل مشکلات مردم استفاده می کنیم.
   شهرستان قشم شامل جزایر هرمز، هنگام، لارک و قشم با یک هزار و ۷۲۵ کیلومتر مربع مساحت و حدود ۱۲۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۲۰ کیلومتری بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است و شامل چهار شهر قشم، درگهان، سوزا و هرمز و حدود ۷۰ روستاست.


  • اعطای وام اشتغال به دانشجویان در دهه فجر (94/11/13)

   به گزارش فرهنگ امروز به نقل از مهر؛ ذوالفقار یزدان مهر در گفتگویی با اشاره به هدفمند شدن وام های دانشجویی گفت: اعتبار وام تحصیلی در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۵-۹۴ نسبت به نیم سال اول ۸۰ درصد رشد داشته است.
   وی ادامه داد: امسال در وام شهریه نیز علی رغم محدودیت هایی که با آن مواجه بودیم، هم کمبود اعتبار سال قبل جبران شده و هم به اندازه عملکرد سال گذشته وام شهریه پرداخت کردیم.
   رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: همچنین دانشگاه‌هایی که برای وام شهریه ثبت نام کرده بودند ولی به علت کمبود اعتبار نتوانسته بودند از وام شهریه استفاده کنند، مجدد نامه زده و به آن ها نیز وام اختصاص داده شد.
   وی تاکید کرد: می توان گفت به تمام متقاضیان، وام شهریه اختصاص دادیم.
   رئیس صندوق رفاه دانشجویان ادامه با اشاره به وام اشتغال گفت: در جلسه اخیر هیات امنای صندوق رفاه دانشجویان وام اشتغال مصوب و تفاهم نامه آن نیز با صندوق کارآفرینی امید امضا شد.
   وی با بیان اینکه شیوه نامه اجرایی وام اشتغال عملیاتی شده است. ادامه داد: پرداخت وام اشتغال از دهه فجر عملیاتی می شود و دانشگاه‌هایی که کارگاره‌های مهارت محور و کارآفرین داشته و دانشجویان آن جا اشتغال داشته باشند، تا ۱۰۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه با بازپرداخت ۶۰ ماهه می توانند دریافت کنند.
   یزدان مهر درباره اینکه آیا فارغ التحصیلان دیگر دانشگاه‌ها نیز می توانند از وام اشتغال استفاده کنند، گفت: آن ها نیز می توانند، ولی بیشتر این وام برای دانشگاه‌های هنر، دانشگاه‌های صنعتی و دانشگاه های که فنی و حرفه ای محور هستند در نظر گرفته شده است. فارغ التحصیلان دیگر دانشگاه‌ها درصورتی که کارگاه داشته و فعالیت آن ها منتج به تولید شده باشد، می توانند ثبت نام کرده و با بررسی صندوق کارآفرینی امید وام دریافت کنند.

نظر شمانظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =