خرید و فروش وام مصوبه بانکی

آخرین بروزرسانی: 1 اسفند , ۱۳۹۷
 

خرید و فروش وام مصوبه بانکی

 

به طور کلی مصوبات آماده در حال حاضر واژه ای است که می توان گفت در زبان افرادی که به قول خودشان مشاور تسهیلات بانکی هستند به راحتی می چرخد در صورتی که مصوبات بانکی مدت هاست که دیگر صادر نشده است.

لازم به ذکر است طی سال های گذشته در دولت قبلی مصوباتی از سوی دولت جهت تامین سرمایه برای پیشرفت صنعتگران، تولید کنندگان و همچنین کشاورزان و دامداران اختصاص یافت و این مصوبات در اختیار بانک مرکزی آن هم با نظارت مستقیم دولت قرار گرفت. روند کار به این صورت بود که ابتدا کارگروه ذیصلاح (بعنوان مثال: برای صنعتگران وزارت صنعت و معدن)، سپس کارگروه استانداری هر استان و نیز بانک در صورت موافقت هر سه کارگروه به بانک عامل برای پرداخت تسهیلات مصوبه ای صادر می شد که در این صورت بعد از دریافت اسناد مورد نیاز از سوی هر سه کارگروه، اسناد ترهینی از سوی بانک عامل مطالبه و پس از ترهین وثیقه، تسهیلات پرداخت می شد. درحالی که از پرداخت چنین تسهیلاتی سال ها می گذرد و بعضا افراد ساده لوح با امید به آن که بتوانند تسهیلاتی با سود کم و بازپرداخت بلند مدت دریافت کنند گرفتار افراد سود جو می شوند و آن ها نیز با وعده پرداخت تسهیلاتی با سود 12%، 14% ویا حتی 4% و بازپرداخت های بلند مدت، وجوهاتی دریافت می کنند. لازم به یادآوری است که این مصوبات دیگر از سوی دولت کنونی پرداخت نمی شود، مگر درموارد بسیار خاص با داشتن طرحی بی نظیر مشروط به اینکه این تسهیلات در طرح موردنظر به کار گرفته شود. آن هم در چندین بخش با نظارت مستقیم کارشناسان برای اطمینان از اینکه بخش دریافتی اول در خود طرح هزینه شده است. البته باید گفت که این مصوبات بسیار نادر است و با دوندگی زیاد طی ماه ها و یا سال ها تخصیص داده می شود که به تعبیری باید گفت دیگر این نوع مصوبات آن هم با سود های ذکر شده و بازپرداخت بلندمدت وجود خارجی ندارد.

قابل ذکر است که موسسات مالی و اعتباری از این قضیه مبرا هستند. زیرا در مصوبات بانکهای دولتی تامین کننده سرمایه (صندوق توسعه ملی- کمکهای فنی اعتباری و خود دولت) است که آنهم برای مشاغل خاص جهت بالا بردن سطح تولید و کارآفرینی است. در صورتی که برای دریافت تسهیلات از موسسات و بانکهای خصوصی کافیست ریس شعبه یا سرپرست منطقه با درخواست شما موافقت کرده و به مسئول اعتبارات ثابت شود شما مشتری خوب با پرینت حساب مناسب هستید و توانایی برگرداندن تسهیلات را دارید، آنگاه پس از موافقت بانک یا موسسه، ملک شما برای قیمت گذاری کارشناسی شده و سپس برای ترهین به محضرمعرفی میگردید و محضر بعد از گرفتن استعلامات مورد نیاز مثل شهرداری، دارائی و ثبت، وثیقه شما را در ترهین بانک خصوصی یا موسسه مالی اعتباری در آورده و پس از آن تسهیلات به شما با سود توافق شده پرداخت میگردد. پس میتوان گفت در بانکهای خصوصی و موسسات مالی و اعتباری هم چیزی به عنوان مصوبه آماده وجود ندارد چرا که تمام مراحل اخذ تسهیلات با مدارک و مصوبات داخلی که نزد خود موسسه میماند انجام میشود و نامه ای به مشتری به عنوان مصوبه تحویل نمیدهند و عملا شاید هیچ برگه ای به غیر از نامه ترهین به مشتریان خود ندهند، در برخی از موسسات حتی نامه کارشناسی هم از طریق کارتابل کارشناس به اطلاع مشتری رسانده میشود و کارشناس هم در نامه ای
سربسته از طریق نامه رسان مخصوص موسسه،

خرید و فروش وام مصوبه بانکی

گزارش کارشناسی را به نظر مسئولین ذیصلاح بانک یا موسسه میرساند.

معنی عام مصوبه بانکی در زمان کنونی بدان معنی است که یک فرد (حقیقی – حقوقی) با ارائه مدارک فعالیت شغلی خود به یکی از بانکها یا موسسات مالی کشور و پس از طی مراحل اعتبار سنجی موافقت بانک یا موسسه مالی را با پرداخت وام با نرخ سود مورد توافق کسب نماید در این زمان می گویند فرد (حقیقی – حقوقی) دارای مصوبه بانکی مثلا: از بانک شهر به مبلغ ***ریال با سود 24 درصد سالیانه به صورت مضاربه 1 ساله در قبال ترهین وثیقه ملک مسکونی می باشد.

 مشاور هونام

مشکلات پيش روی خریدار وام، در زمان دریافت، تمدید یا تسویه اصل و سود وام چیست؟

مشاور هونام

دسترسی به اطلاعات این بخش مختص اعضاء سایت هونام می باشد. در صورت تمایل عضو شوید یا اگر عضو هستید شوید. می توانید کل اطلاعات این بخش را از پایین صفحه یکجا دانلود نمایید.
 مشاور هونام

مشکلات فروشنده وام مصوبه، در صورت عدم پرداخت اقساط وام در سر رسید توسط خریدار وام چیست؟

مشاور هونام

دسترسی به اطلاعات این بخش مختص اعضاء سایت هونام می باشد. در صورت تمایل عضو شوید یا اگر عضو هستید شوید. می توانید کل اطلاعات این بخش را از پایین صفحه یکجا دانلود نمایید.

اگر تمایل به عضویت در سایت هونام ندارید و صرفاً به اطلاعات کلیدی و مهم این بخش نیاز دارید. تنها با پرداخت مبلغ 3 هزار تومان تمامی اطلاعات این صفحه را دانلود نمایید.

قبل از انجام عملیات پرداخت قوانین و مقررات سایت هونام را مطالعه نمایید.


نظر شمانظرات شما

۵ دیدگاه برای “خرید و فروش وام مصوبه بانکی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =