شرکت های مشاوره وام کلاهبردار

آخرین بروزرسانی: ۹ تیر, ۱۳۹۷

بهترین بانک برای انجام امور شخصی

 

شرکتها و دفاتر مشاوره وام کلاهبردار، همیشه در کمین شما هستند. درست وقتی که می‌خواهید وام بگیرید و یا قصد سرمایه‌گذاری دارید. آنجاست که با تبلیغات رنگارنگ و فریبنده شرکت‌هایی روبه ‌رو می‌شوید که هرکدام با هزار وعده و وعید قصد دارند نظر شما را جلب کنند.

اما چگونه می‌توانید، شرکت‌های واقعی را از آنهایی که قصد کلاهبرداری دارند تشخیص دهید؟
آیا اصلا می‌شود فهمید که کدام شرکت‌ها قصد کلاهبرداری دارند و کدام شرکت‌ها صادقنه فعالیت می‌کنند؟

حتما تا به حال با اصطلاح (شرکت‌های کاغذی) در صفحه حوادث روزنامه‌ها روبه‌رو شده‌اید. اصطلاحی که همیشه همراه با واژه کلاهبرداری بوده و یک پای ثابت پرونده‌های کیفری به‌شمار می‌رود. این اصطلاح به شرکت‌هایی گفته می‌شود که به غیر از روی کاغذ، هیچگونه وجود خارجی ندارند و اصلا تشکیل می‌شوند تا تبهکاران بتوانند با سوءاستفاده از آنها، جیب‌هایشان را پر از پول کنند و سر طعمه‌هایشان کلاه بگذارند. شگرد آنها هم اینگونه است که ابتدا با تبلیغات گسترده درخصوص سرمایه‌گذاری یا تهیه وام در کمترین زمان ممکن و پایین ترین نرخ سود طعمه‌هایشان را شناسایی می‌کنند و با ارائه شماره و کاغذی که نشان می‌دهد شرکت آنها در سازمان ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده و کاملا قانونی است اعتماد آنها را جلب می‌کنند. سپس با آنها وارد معامله شده و در ازای دریافت مبالغی با این افراد قرارداد می‌بندند و درست زمانی که مبالغ دریافت شده از طعمه‌ها به چند صد میلیون یا میلیارد تومان می‌رسد، ناگهان دفتر شرکت را رها کرده و بدون برجاگذاشتن ردی از خودشان ناپدید می‌شوند.

ماجرای باندی که به بهانه تهیه وام میلیونی و میلیاردی از چندین نفر مبالغی بین یک تا 50 میلیون تومان دریافت کرده و دست به کلاهبرداری میلیاردی زده بودند پایه اصلی این کلاهبرداری‌ها، شرکت‌هایی کاغذی‌ای بودند که متهمان آنها را ثبت کرده و سپس با سوء استفاده از آنها، نقشه مجرمانه خود را عملی کرده بودند.

اما چطور چنین شرکت‌هایی ثبت می‌شوند و چه خلأ و نواقصی باعث به‌وجود آمدن شرکت‌های کاغذی می‌شوند؟
در چند سال اخیر در پرونده‌ها و شکایت‌های مطرح‌شده از سوی مردم با مجرمانی روبه‌رو بوده‌ایم که با ثبت و راه‌اندازی شرکت‌های مختلف، دست به فعالیت‌های مجرمانه ازقبیل کلاهبرداری، سوء استفاده از تسهیلات بانکی، جعل و فرار مالیاتی زده‌اند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که بیشتر این افراد با استفاده از مدارک هویتی جعلی، اقدام به ثبت شرکت کرده و سپس در پوشش این شرکت‌ها، دست به فعالیت مجرمانه زده‌اند. تحقیقات حاکی از آن بود که این افراد بعد از مراجعه به سازمان ثبت شرکت‌ها، علاوه بر ارائه مدارک هویتی جعلی، از آدرس‌های واهی نیز به‌عنوان محل فعالیت شرکت استفاده کرده و به راحتی توانسته بودند شرکت مورد نظرشان را به ثبت رسانده و فعالیت خود را شروع کنند. حال آنکه اگر کمی دقت و بررسی در هنگام ثبت شرکت‌ها صورت می‌گرفت، بسیاری از این پرونده‌ها به‌وجود نمی‌آمد.

نظارت، شرط اول:
خلاء قانونی مهم‌ترین عامل در تشکیل شرکت‌های کاغذی می‌باشد. و در هیچ جای قانون مشخص نشده که چه نهاد و ارگانی باید بر عملکرد شرکت‌های ثبت شده نظارت کند. همین نابسامانی باعث می‌شود که افراد سودجو شرکت‌هایی راه‌اندازی کنند که هدف آنها چیزی جز کلاهبرداری نیست و با سوءاستفاده از این خلاء ‌های قانونی، فعالیت مجرمانه خود را انجام دهند. مانند برخی از شرکت‌های مشاوره اخذ وام بانکی، خرید و فروش ضامن یا اجاره سند که صاحبان آنها بعد از ثبت شرکت و تبلیغات گسترده اقدام به فریب طعمه‌هایشان کرده و بعد از به جیب زدن مبالغ هنگفت متواری می‌شوند.
در دیگر کشورها سازمان‌هایی وجود دارد که مردم هنگام بستن قرارداد با شرکتی خاص، می‌توانند با مراجعه به آن سازمان‌ها اطلاعات کاملی درخصوص فعالیت شرکت مورد نظرشان به دست بیاورند. اطلاعاتی از قبیل میزان بدهی‌های مالیاتی، مدت فعالیت، میزان سوددهی و… که می‌تواند افراد را قبل از هر اقدامی نسبت به سوابق شرکت مورد نظرشان مطمئن کند. این سازمان‌ها معمولا دولتی هستند و وظیفه نظارت بر شرکت‌ها را برعهده دارند و وجود آنها بی‌شک باعث می‌شود که افراد کمتری در دام شرکت‌های کاغذی گرفتار شوند. حال آنکه در کشور ما، هیچ نظارتی روی عملکرد شرکت‌ها بعد از به ثبت رسیدن صورت نمی‌گیرد و این مسئله یکی از دلایل به‌وجود آمدن چنین پرونده‌هایی است.

خلاء قانونی:
صاحبان شرکت‌های کاغذی به غیر از کلاهبرداری از طعمه‌هایشان اهداف دیگری را هم دنبال می‌کنند. فرار از پرداخت مالیات یکی از همین اهداف است که این روزها در بین اینگونه مجرمان مد شده است. خلاء قانونی در نحوه نظارت بر فعالیت شرکت‌ها و ثبت آنها باعث شده که برخی از سودجویان با جمع‌آوری شناسنامه و مدارک مربوط به افراد کم درآمد و بی‌بضاعت مانند نیروهای خدماتی اقدام به ثبت شرکت به اسم این افراد کرده و فعالیت اقتصادی خود را آغاز کنند.
آنها بعد از مدت‌ها فعالیت، بی‌آنکه مالیاتی پرداخت کنند به‌عنوان یک بدهکار مالیاتی معرفی می‌شوند و طبق قانون تنها جزایی که برایشان درنظر گرفته می‌شود، ممنوع‌ الخروج شدن از کشور است. حال آنکه این حکم برای همان افراد بی‌بضاعتی صادر می‌شود که شرکت‌های کاغذی با سوء استفاده از مدارک آنها ثبت شده و معمولا چنین افرادی فرصتی برای سفر به خارج از کشور نیز پیدا نمی‌کنند.

ایراد اساسی به خود کسانیست که مورد کلاهبرداری قرار میگیرند
بدون فکر هر حرف غیر منطقی را قبول میکنند. و به دلیل مشکلات فراوان به دنبال مواردی می گردند که اصلا وجود خارجی ندارد.اخیراً کلاهبرداران راه جدیدی برای کسب درآمد و خالی کردن جیب مردم پیدا کرده اند شرایط اقتصادی جامعه بستر مناسبی برای فعالیت کلاهبرداران فراهم کرده است. بیکاری، تورم افسار گسیخته و کاهش قدرت خرید مردم، همه درها را بسته و تنها راهی را باز کرده است که به جیب کلاهبرداران ختم می شود. البته اغلب مردم آنقدر ذکاوت دارند که به آسانی در دام کلاهبرداران نیفتند. تنها و تنها نیاز شدید مالی است که مردم را به دامان دام موسسه های کلاهبرداری می اندازد،

شرکت های مشاوره وام کلاهبردار

موسسه هایی که بیشتر آنها تحت عنوان های پرطمطراق مثل مشاوران پرتوسازان نور، امیدسازان زندگی ( آینده سازان نور) و مانند آنها، رسماً به ثبت نیز رسیده اند و فعالیت آنها به ظاهر قانونی است. اما مردم خبر ندارند که ثبت رسمی این شرکت ها و استعلام تایید فعالیت آنها از سایت ثبت شرکتها هر گز مانع کلاهبرداری آنها نمی شود.
تیم وب سایت تخصصی مشاوره وام هونام در این بخش اطلاعات بسیار مهمی که در زمان مراجعه به شرکتهای مشاوره وام بانکی یا آزاد را باید بدانید، برای شما کاربران عزیز گردآوری نموده است.

 مشاور هونام

با مشاهده چه مواردی متوجه شویم یک شرکت مشاوره وام کلاهبردار نیست؟

مشاور هونام

دسترسی به اطلاعات این بخش مختص اعضاء سایت هونام می باشد. در صورت تمایل عضو شوید یا اگر عضو هستید شوید. می توانید کل اطلاعات این بخش را از پایین صفحه یکجا دانلود نمایید.
 مشاور هونام

چگونه شرکتهای مشاوره وام با وعده پرداخت وام کم بهره کلاهبرداری می کنند؟

مشاور هونام

دسترسی به اطلاعات این بخش مختص اعضاء سایت هونام می باشد. در صورت تمایل عضو شوید یا اگر عضو هستید شوید. می توانید کل اطلاعات این بخش را از پایین صفحه یکجا دانلود نمایید.

اگر تمایل به عضویت در سایت هونام ندارید و صرفاً به اطلاعات کلیدی و مهم این بخش نیاز دارید. تنها با پرداخت مبلغ 2 هزار تومان تمامی اطلاعات این صفحه را دانلود نمایید.

قبل از انجام عملیات پرداخت قوانین و مقررات سایت هونام را مطالعه نمایید.


نظر شمانظرات شما

یک دیدگاه برای “شرکت های مشاوره وام کلاهبردار”

  1. من برای وام روی کارخانه به چند جا مراجعه کردم که مبلغی به شخص دادم اما انجام نشد و الان خیلی نگران هسطتم بابت گرفتن وام یه جای معتبر برای وام میخواهم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =