وام مشارکت مدنی تولید

 مشاور هونام

وام مشارکت مدنی تولید چیست؟

مشارکت مدنی، يكي از عقود معين قانون مدني است كه بموجب آن تسهيلات لازم در اختيار اشخاصي كه در امر تولید اشتغال دارند قرار مي‌گيرد. بانک موظف است قبل از اقدام به عقد قرارداد، عملیات موضوع مشارکت مدنی را در حد نیاز بررسی و اطمینان حاصل کند که اصل سرمایه و سود مورد انتظار در طول مشارکت مدنی قابل برگشت باشد. عقد مشارکت مدنی عبارت است از در آميختن سرمايه نقدي بانك و سرمايه نقدي و يا غير نقدي متقاضي با سهم مشخص و مشاع در يك فعاليت اقتصادي معين در زمينه تولید به مدت معين و با قصد انتفاع طرفين. اين سرمايه مي‌تواند بصورت يكجا و يا برحسب نياز بتدريج در اختيار استفاده كننده از تسهيلات قرار گيرد. وام مشارکت مدنی بر اساس اعتبار مشتری معادل 80 درصد پیش فاکتور ارائه شده تا سقف 70درصد ارزش کارشناسی ملک مسکونی، 60 درصد ملک اداری، 50 درصد ملک تجاری مورد وثیقه پرداخت می گردد.لازم به توضیح است که در زمان پرداخت وام متقاضی می بایست 20 درصد مبلغ سهم خود را در حساب مشترک خود و بانک تامین نماید.

توضیح بسیار مهم: در حال حاضر نرخ سود بانکها برای انواع تهسیلات (وام) پرداختی 21 الی 24 در صد سالیانه می باشد.
با توجه به سیاست جدید بانک مرکزی و بانکهای پرداخت کننده تسهیلات (وام) در سال 1394 بسته به نوع مشتری جدید یا قدیمی بودن و معدل موجودی و کارکرد حساب مشتری نزد شعبه وام دهنده چند روز قبل از پرداخت وام ، متقاضی می بایست مبلغ 5 الی 30 درصد کل وام را در یک حساب جاری قرض الحسنه غیر قابل برداشت تا پایان مدت تسهیلات سپرده گذاری نماید.
لام به ذکر است که در ظاهر نرخ سود وامها در سال جدید کاهش د اشته اما با توجه به مبلغ سپرده گذاری قرض الحسنه بلوکه شده نزد بانک وام دهنده، نرخ سود تسهیلات دریافتی حداقل 28 درصد می باشد.
در ضمن با توجه به اوضاع مالی هر بانک سیاست سپرده گذاری و زمان سپرده گذاری قبل از دریافت تسهیلات و یا حتی قبل از تشکیل پرونده نزد شعبه بانک (وام دهنده) متفاوت می باشد.

وام مشارکت مدنی تولید
 مشاور هونام

در حال بروز رسانی


نظر شمانظرات شما

۶ دیدگاه برای “وام مشارکت مدنی تولید”

 1. با سلام و عرض ادب و احترام
  چطور میتوان وام کارآفرینی عالی با بازپرداخت طولانی مدت حداقل 4 سال از بانک های داخلی دریافت کرد ؟؟
  زیرا شرکت های تازه تاسیس در شروع کار خود بازار فروش مناسبی ندارند
  این موضوع باعث میشود بازپرداخت وام هایی با درصد سود بالا توجیه اقتصادی مناسبی برای کارآفرین نداشته باشد
  دولت هم هیچگونه اقدامی در خصوص حمایت از تولیدکننده در دستور کار خود ندارد .

  1. با سلام
   در صورتیکه تسهیلات از منابع داخلی بانک پرداخت شود نرخ سود18درصد و در صورتیکه از سایر منابع مثل صندوق توسعه ملی باشد بین 8 تا 16 درصد می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 9 =