پرسش و پاسخ سوالات وام

آخرین بروزرسانی: 1 تیر ، 1398

پرسش و پاسخ سوالات وام

 

زندگی روزمره شهروندان و روابط اجتماعی گریزناپذیر آنها در قالب های حقوقی مبتنی بر قوانین و مقررات قابل مشاهده است. گرچه به طور معمول شهروندان کمتر این قالب‌‌ها و قوانین را می شناسند وبه آن توجه می‌کنند. چرا که برخی از این حقوق عمومی و اساسی چنان با زندگی اجتماعی آمیخته شده است که نیازی به درخواست آن از سوی شهروندان نیست.مانند حق حیات، اما بیشتر حقوق شهروندی اگر درخواست نشوند ممکن است محقق نشوند.

مانند: حقوق مدنی، اقتصادی و مالی

بنابراین ممکن است شهروندان هنگام اجرا یا بهره ‌مندی ازهریک ازحقوق فردی و اجتماعی خود با مشکل یا مانعی از سوی دیگر شهروندان و اشخاص حقیقی و حقوقی حتی نهادهای عمومی و رسمی مواجه شوند.

این موانع در شرایط دشوار اقتصادی دو چندان می‌شود مانند: مشکلات مربوط به مسائل حقوقی و کیفری چک و سفته

پس آشنایی شهروندان با حقوق خود می تواند در پیشگیری از اختلال در بهره مندی و اعمال حق یا بازپس گیری حق ازدست رفته موثر باشد.

وام خود اشتغالی

با توجه به تخصصی بودن این وب سایت، بررسی و پاسخ دهی سوال ها توسط تیم با تجربه هونام صورت می پذیرد. مطمئنا بهترین و کاملترین پاسخ به سئوالات وام و ضمانت شما داده خواهد شد.

کاربر گرامی بعلت کثرت سئوال های تکراری که نوعا چندین بار به آنها پاسخ داده شده است. وحجم زیاد اطلاعات در این بخش حتما قبل از طرح هر گونه سئوال، سئوالات مطرح شده در این بخش را به دقت مطالعه نمایید. تا از تکرار سئوالات که سبب اختلال در ارائه به موقع پاسخ به سایر بازدید کنندگان محترم می شود، جلوگیری کنیم.

 مشاور هونام

پاسخ سوالات مهم وام بانکی


  • 1- بنده سال 85 از موسسه ی ثامن الائمه برای رفع مشكل دوتا از دوستان 10 میلیون تومان وام گرفتم كه خودشان هم ضامن شدند. ولی بعلت عدم پرداخت قسط موسسه اعلام كرده كه با دیركرد 36 میلیون باید بپردازید. با توجه به اینكه هر سه نفر چك داده ایم و من هم معلم هستم. چگونه می توانم پرداخت وام را به عهده ی ضامنین به عنوان ذینفع وام گذاشته و از خود ساقط كنم؟ البته از ضامنین رسید دارم كه وام را دریافت كرده اند ولی موسسه تهدید كرده كه ابتدا از وام گیرنده شكایت می كند و از سایر حساب های بانكی وام گیرنده برداشت می نماید. آیا چنین اقدامی را می تواند انجام دهد؟

   مشاور هونام

   دسترسی به اطلاعات این بخش مختص اعضاء سایت هونام می باشد. در صورت تمایل عضو شوید یا اگر عضو هستید شوید. می توانید کل اطلاعات این بخش را از پایین صفحه یکجا دانلود نمایید.

  • 2- بنده ضامن فردی شدم. متاسفانه ایشون اقساطو نداده چندساله و وقتی باهاش تماس گرفتم میگه ندارم پولو بدم و هرکاری میخوای بکن..از طریق قانونی چه جوری می تونم شکایت کنم؟ بانک کامل تو این 2سال از حساب من هرماه برداشت کرده و کل مبلغ وامو الان من دادم و فقط برگه هایی که بانک از حقوقم کسر کرده رو دارم؟

   مشاور هونام

   دسترسی به اطلاعات این بخش مختص اعضاء سایت هونام می باشد. در صورت تمایل عضو شوید یا اگر عضو هستید شوید. می توانید کل اطلاعات این بخش را از پایین صفحه یکجا دانلود نمایید.

  • 3- من از بانک مسکن وام مسکن گرفته ام و ضامن من سفته ها را امضاء و فیش حقو

نظر شمانظرات شما

۱۰ دیدگاه برای “پرسش و پاسخ سوالات وام”

 1. من سال 95 وام گرفتم 90االان میگه چون معوقه داشتی باید 110 ملیون پرداختد کنی
  آخه مگه میشه تو سه سال اینقدر سود بگیرین؟

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.