افزایش سقف وام به تورم در مسکن منتهی نشود

افزایش سقف وام به تورم در مسکن منتهی نشود

کد خبر: 20039

یوناتن بت کلیا گفت :با اشاره به زمزمه افزایش سقف وام مسکن در سال جاری، گفت: افزایش سقف تسهیلات مسکن در صورتی موجب تحول در بازار می شود که همسو با رشد وام جلوی گرانی گرفته شود.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با یادآوری سابقه رشد قیمت ها در سال گذشته همزمان با افزایش وام مسکن، افزود: تجربه گرانی های رخ داده در بازار مسکن بر ضرورت دقت نظر بیشتر در افزایش سقف وام تاکید دارد.
گرانی مسکن به صلاح نیست
نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه گرانی مسکن در شرایط فعلی به صلاح نیست، تصریح کرد: در حال حاضر نیز حباب قیمت مسکن در پی شرایط پیش آمده از جمله نوسانات ارزی بزرگ ترین حالت خود را تجربه می کند حال اگر رشد سقف وام بدون توجه به سایر عوامل صورت بگیرد وضعیت بازار از این هم بدتر خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر الاکلنگ قیمت مسکن و ناتوانی مردم در خرید خانه به راه افتاده است، گفت: نباید دست به اقداماتی بزنیم که قدرت خرید مردم را هر روزه کاهش داده و به افزایش اجاره نشینی منجر شود.
دولت ساماندهی بازار مسکن را آغاز کند
این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه در شرایط فعلی با توجه به تورم بی سابقه در بحث مسکن نیازمند پرداخت یارانه از سوی دولت در این بخش هستیم، افزود: نباید فراموش کنیم که پرداخت این نوع یارانه باید با ثابت نگه داشتن سایر قیمت ها باشد زیرا نقدینگی در بازار همیشه تبعات منفی داشته است.
بت کلیا ادامه داد: باید با در نظر گرفتن مکانیزمی مشخص نحوه افزایش وام مسکن و همچنین شیوه تزریق آن به جامعه تعیین شود در غیر این صورت حباب قیمت ها بزرگ تر از شرایط فعلی نیز خواهد شد.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: دولت برای تعیین سقف وام مسکن و همچنین نحوه افزایش آن باید از نظرات کارشناسان امر در این حوزه استفاده کرده تا با کمترین ریسک بیشترین عایدی نصیب کشور و اقتصاد شود.

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

نظر شمانظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *