تعطیلی کارخانه‌ها در قوچان موجب افزایش 50 درصدی بیمه بیکاری شد

تعطیلی کارخانه‌ها در قوچان موجب افزایش 50 درصدی بیمه بیکاری شد

کد خبر: 20045

هادی ابوالحسن‌زاده گفت‌: در قوچان با یادآوری این مطلب که یکی از دغدغه‌های سال گذشته این شهرستان تعطیلی دو کارخانه بوده است، اظهار داشت: این تعطیلی‌ها سیل عظیمی از افراد بیکار را به وجود آورد و موجب شد 50 درصد بیمه بیکاری افزایش پیدا کند.
وی افزایش بیمه بیکاری را موجب بالا رفتن هزینه‌ها در این زمینه دانست و تصریح کرد: طی سال گذشته برای نزدیک به 120 کارگر این دو کارخانه بیمه بیکاری برقرارشده است و بسته به میزان سابقه افراد از شش ماه تا پنج سال حقوق دریافت می‌کنند.
رئیس تأمین اجتماعی قوچان تأکید کرد: سال 95 تعداد افراد مشمولی که بیمه بیکاری دریافت می‌کردند 317 نفر بوده که در سال گذشته با افزایش به 452 نفر رسیده است.
افزایش 10 درصدی مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی در قوچان
ابوالحسن‌زاده با اشاره به اینکه سال گذشته 6 هزار نفر در قوچان تحت پوشش بیمه‌های اختیاری، رانندگان، قالیبافان، زنان خانه‌دار و غیره قرار گرفتند که نسبت به سال 95 دارای افزایش 20 درصدی است، گفت: 5 هزار نفر تعداد کل بیمه‌شدگان بیمه اختیاری در سال 95 بوده است که علیرغم مشکلات اقتصادی سال گذشته دارای افزایش بود.
وی با یادآوری اینکه هرساله به تعداد بازنشستگان تأمین اجتماعی افزوده‌شده است و در سال گذشته شاهد افزایش ۱۰ درصدی مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی قوچان بوده‌ایم، بیان کرد: تعداد مستمری‌بگیران در سال 96 از ۳ هزار و ۹۰۰ نفر به بیش از ۴ هزار و ۲۰۰ نفر رسید که ۵۰۰ میلیارد ریال هزینه مستمری به این افراد پرداخت‌شده است.
رئیس تأمین اجتماعی قوچان خاطرنشان کرد: این سازمان تاکنون به تمام تعهدات خود در این شهرستان عمل کرده است و سه روز قبل از پایان ماه حقوق را واریز می‌کند و حتی عیدی امسال در اواسط اسفند پرداخت‌شده است.
ابوالحسن زاده بابیان این موضوع که سال گذشته افزایش 10 درصدی بیمه کارگران ساختمانی در این شهرستان به وجود آمده است، یادآور شد: بیمه کارگران با همکاری انجمن صنفی در حال اجرا بوده که در آن از 27 درصد حق بیمه تنها 7 درصد توسط کارگران پرداخت می‌شود و مابقی حق بیمه از محل صدور پروانه‌های ساختمانی است.

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

نظر شمانظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *