یک زن جاعل ضمانت های بانکی در همدان دستگیر شد

یک زن جاعل ضمانت های بانکی در همدان دستگیر شد

کد خبر: 19116

رئیس پلیس آگاهی استان همدان از کشف جعل و کلاهبرداری در این استان خبر داد.
سرهنگ “رضا زارعی” در تشریح این خبر گفت: در پی کسب خبر مبنی بر این که افرادی با شناسایی اشخاص متقاضی دریافت وام که ضامن معتبر ندارند با اخذ وجه از آنان، اقدام به ارائه گواهی اشتغال به کار، فیش حقوقی و کسر از حقوق با سربرگ 2 ارگان دولتی به عنوان ضمانت می کنند.
وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع پس از شناسایی چند نفر متقاضی وام و با توجه به اظهارات آنان مبنی بر این که خانمی این اوراق ضمانت را برای آن ها تهیه می کند با شگردهای خاص پلیسی و جمع آوری تعدادی از اوراق مورد استفاده متهمان و با استعلام از این 2 ارگان مشخص شد کلیه اوراق مورد استفاده جعلی است.
سرهنگ رضا زارعی ادامه داد: با انجام اقدامات فنی و تخصصی، یکی از متهمان زن در این رابطه شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه در یکی از خیابان های همدان دستگیر و تعداد 14 برگ گواهی خام و نوشته جعلی از وی کشف شد.
این مقام انتظامی بیان کرد: متهمه در بازجویی های فنی به جرم خود اعتراف و گفت این اوراق را فرد دیگری در اختیار وی گذاشته است.
سرهنگ زارعی تصریح کرد:متهمه در ادامه اظهار داشت، با اخذ مبالغ 10 تا 40 میلیون ریال از متقاضیان وام که در نیازمندی ها اعلام نیاز برای ضمانت کرده بودند، این اوراق را به آن ها تحویل و خود متهمان برای ضمانت به بانک می رفتند.
رئیس پلیس آگاهی استان در پایان گفت: با همکاری این خانم، متهم دیگر نیز شناسایی و دستگیر و متهمان با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.
انهدام باند سارقان لوازم داخل خودرو و كشف 17فقره سرقت در همدان
رئیس پلیس آگاهی استان از انهدام باند سارقان لوازم داخل خودرو و كشف 17 فقره سرقت در این استان خبر داد.
همچنین سرهنگ رضا زارعی در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت لوازم داخل خودرو در سطح شهر، با توجه به حساسیت موضوع، مراتب در دستور كار كارآگاهان مبارزه با سرقت قرار گرفت.
وی افزود: با مطالعه دقیق پرونده ها و بررسی شیوه و شگرد سرقت ها، 3 نفر از سارقان حرفه ای و سابقه دار بومی كه با شیوه و شگرد خاص، درب خودرو ها را باز و اقدام به سرقت لوازم داخل خودرو ها از قبیل لپ تاپ، پخش خودرو، وجه نقد و … می کردند شناسایی و دستگیر شدند.
سرهنگ رضا زارعی بیان کرد: متهمان در بازجوئی ها به 17فقره سرقت لوازم داخل خودرو اعتراف و محل های سرقت مورد تائید شاکیان شناسایی شد.
رئیس پلیس آگاهی استان در پایان گفت: متهمان با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

نظر شمانظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *