سقف وام شهریه به 54 میلیارد تومان کاهش یافت

سقف وام شهریه به 54 میلیارد تومان کاهش یافت

کد خبر: 16693

رئیس سازمان امور دانشجویان آخرین وضعیت تخصیص وام شهریه را تشریح کرد و گفت: سقف این وام در سال 96 از 100 میلیارد تومان به 54 میلیارد تومان کاهش یافته است.
مجتبی صدیقی در گفت‌وگو با مهر درخصوص آخرین وضعیت وام شهریه در سال 96 گفت: مشکلی که در وام شهریه دانشجویان وجود دارد مربوط به ردیفی است که در بودجه برای وام شهریه پیش‌بینی شده است.
وی ادامه داد: البته صندوق رفاه دانشجویان طی دو سال گذشته خود را معطل این ردیف نکرده، یعنی تخصیص نیافتن در این ردیف موجب نشده که صندوق رفاه دانشجویان وظیفه خود را درخصوص پرداخت وام شهریه فراموش کند. بنابراین از اعتبارات صندوق سعی کرده‌ایم، این تخصیص پیدا نکردن را جبران کنیم.
رئیس سازمان امور دانشجویان خاطرنشان کرد: سال 94 حدود 200 میلیارد تومان وام شهریه به دانشجویان شهریه‌پرداز دانشگاه‌های آزاد، غیرانتفاعی، پیام نور، شبانه و علمی کاربری پرداخت شد ولی مشکل این ردیف همچنان وجود دارد یعنی به شکل ردیف تملک و دارایی بوده و از ردیف‌های متفرقه وام و بودجه بوده که با مشکل تخصیص مواجه است. وی ادامه داد: سال 94 حدود 40 درصد وام شهریه از سوی دولت تخصیص داده شد و وامی که خودمان پرداخت کردیم 200 میلیارد تومان بود.

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

نظر شمانظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *