واگذاری مسکن به همه خانوارهای دارای 2 معلول تا پایان سال ۹۷

واگذاری مسکن به همه خانوارهای دارای 2 معلول تا پایان سال ۹۷

کد خبر: 16702

رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه 11 هزار خانوار در کشور دارای دو معلول هستند، گفت: تا پایان سال آینده خانوارهای دارای دو معلول می‌توانند مسکن بگیرند.
به گزارش فارس، انوشیروان محسنی بندپی گفت: هم اکنون 43 هزار مسکن برای معلولان در دست احداث است که بین ٢٠ تا ٨٠ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امسال برای نخستین‌بار توانستیم ردیف بودجه برای این منظور بگیریم.محسنی بندپی هدفگذاری برای تکمیل مسکن خانوارهای دارای دو معلول را تا پایان سال 97 عنوان کرد و افزود: از ١١هزار خانوار دارای دو معلول تاکنون به حدود ٢٩٠٠ خانوار، مسکن واگذار شده است.
وی پیش‌بینی کرد تا پایان سال جاری به چهار هزار خانوار دارای دو معلول مسکن واگذار شود و مابقی تا پایان سال 1397 انجام شود.
رئیس سازمان بهزیستی ادامه داد: برای خانوارهای دارای دو معلول در مناطق شهری 150 میلیون ریال از طریق بنیاد مستضعفان، ١٠٠ میلیون ریال از طریق سازمان بهزیستی و 50 میلیون ریال هم از سوی خیرین مسکن‌ساز تامین مالی می‌شود.
محسنی بندپی درباره ساخت مسکن برای خانوارهای دارای دو معلول در مناطق روستایی گفت: برای این منظور ١٠٠ میلیون ریال بنیاد مستضعفان،٨٠ میلیون ریال سازمان بهزیستی و ٢٠ میلیون ریال بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تامین مالی را به عهده دارند.
وی افزود: خانوارهایی که دارای دو فرزند معلول هستند و به هر علتی تاکنون ثبت‌نام نکرده‌اند می‌توانند با مراجعه به سازمان بهزیستی برای ثبت‌نام اقدام کنند.
رئیس سازمان بهزیستی گفت: لایحه مساعدت‌های اجتماعی هنوز به مجلس نرفته اما سیاست سازمان بهزیستی تخصیص مسکن به خانوارهای دارای معلول است.

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

نظر شمانظرات شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *