وام مشارکت مدنی فنی مهندسی

آخرین بروزرسانی: 09 آذر ، 1398
 مشاور هونام

وام مشارکت مدنی فنی مهندسی چیست؟

مشارکت مدنی، يكي از عقود معين قانون مدني است كه بموجب آن تسهيلات لازم در اختيار اشخاصي كه در امر تولید اشتغال دارند قرار مي‌گيرد. بانک موظف است قبل از اقدام به عقد قرارداد، عملیات موضوع مشارکت مدنی را در حد نیاز بررسی و اطمینان حاصل کند که اصل سرمایه و سود مورد انتظار در طول مشارکت مدنی قابل برگشت باشد. عقد مشارکت مدنی عبارت است از در آميختن سرمايه نقدي بانك و سرمايه نقدي و يا غير نقدي متقاضي با سهم مشخص و مشاع در يك فعاليت اقتصادي معين در زمينه تولید به مدت معين و با قصد انتفاع طرفين. اين سرمايه مي‌تواند بصورت يكجا و يا برحسب نياز بتدريج در اختيار استفاده كننده از تسهيلات قرار گيرد. وام مشارکت مدنی بر اساس اعتبار مشتری معادل 80 درصد پیش فاکتور ارائه شده تا سقف 70درصد ارزش کارشناسی ملک مسکونی، 60 درصد ملک اداری، 50 درصد ملک تجاری مورد وثیقه پرداخت می گردد.لازم به توضیح است که در زمان پرداخت وام متقاضی می بایست 20 درصد مبلغ سهم خود را در حساب مشترک خود و بانک تامین نماید.

توضیح بسیار مهم: در حال حاضر نرخ سود بانکها برای انواع تهسیلات (وام) پرداختی 21 الی 24 در صد سالیانه می باشد.
با توجه به سیاست جدید بانک مرکزی و بانکهای پرداخت کننده تسهیلات (وام) در سال 1394 بسته به نوع مشتری جدید یا قدیمی بودن و معدل موجودی و کارکرد حساب مشتری نزد شعبه وام دهنده چند روز قبل از پرداخت وام ،

وام مشارکت مدنی فنی مهندسی

متقاضی می بایست مبلغ 5 الی 30 درصد کل وام را در یک حساب جاری قرض الحسنه غیر قابل برداشت تا پایان مدت تسهیلات سپرده گذاری نماید.
لام به ذکر است که در ظاهر نرخ سود وامها در سال جدید کاهش د اشته اما با توجه به مبلغ سپرده گذاری قرض الحسنه بلوکه شده نزد بانک وام دهنده، نرخ سود تسهیلات دریافتی حداقل 28 درصد می باشد.
در ضمن با توجه به اوضاع مالی هر بانک سیاست سپرده گذاری و زمان سپرده گذاری قبل از دریافت تسهیلات و یا حتی قبل از تشکیل پرونده نزد شعبه بانک (وام دهنده) متفاوت می باشد.

نظر شمانظرات شما

۸ دیدگاه دربارهٔ «وام مشارکت مدنی فنی مهندسی»

  1. سلام باتوجه به مطالبی که گزاشتین میخواستم بونم که سپرده ای تو بانک میزاریم به مبلغ وام بستگی داره؟و چه مدتی باید سپرده در بانک باشه؟

    1. سلام
      اگر در بانک وام دهنده تسهیلات جدیدی داشته باشند که شما تا کنون دریافت نکرده باشید می توانید با توجه به ارزش کارشناسی ملک خود درخواست ترهین مازاد سند نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.